Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

Polsko-norweska współpraca w dziedzinie ochrony środowiska

Fot. Ministerstwo Środowiska

Polsko-norweska współpraca w dziedzinie ochrony środowiska oraz promowanie efektów osiąganych dzięki realizacji projektów współfinansowanych z funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego to główne tematy roboczego spotkania wiceministra środowiska Janusza Ostapiuka z Ambasadorem Królestwa Norwegii w Polsce Karstenem Klepsvikiem.

Fot. Ministerstwo Środowiska

Fot. Ministerstwo Środowiska

Ambasador Klepsvik wyraził uznanie dla dotychczasowych osiągnięć Polski w ochronie środowiska. Jego zdaniem nasz kraj efektywnie wykorzystuje przyznane fundusze. – Projekty w Polsce są realizowane na czas i przynoszą założone efekty – podkreślił. Dowodem uznania dla sprawności działania resortu środowiska jest przyznanie w ramach obecnej perspektywy 180 milionów euro. Kwota ta jest wyższa niż alokacja większości poszczególnych państw otrzymujących wsparcie z funduszy norweskich i EOG.

Minister Ostapiuk podziękował stronie norweskiej za efektywną współpracę, która przyczyniła się do poprawy stanu środowiska w Polsce. – Jesteśmy pełni determinacji, aby również obecna perspektywa funduszy norweskich zakończyła się sukcesem – zapewnił wiceminister. Dotychczas podpisano 28 umów z beneficjentami, kolejnych 96 zostanie zawartych w najbliższych miesiącach.

Obaj rozmówcy zgodzili się, że konieczna jest ścisła współpraca nad ukazywaniem opinii publicznej, zarówno w Polsce, jak i Norwegii, efektów osiąganych dzięki funduszom norweskim i EOG.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *