Aktualności

Inwestycja w plony, to także ich ochrona

fot. jawalmrocza.pl
Uprawianie roślin niewątpliwie jest inwestycją, którą trzeba potrafić obrobić, oraz zabezpieczyć. Pierwszorzędną sprawą są środki ochrony roślin Mrocza

Podstawowe zabiegi

Jednymi z podstawowych zabiegów okazuje się być zwalczanie chwastów. To zagrożenie koniecznie trzeba usuwać, a niestety nie przy każdej uprawie można wyeliminować chwasty mechanicznie bądź manualnie. W związku z powyższym chemiczna ochrona roślin przed tymi bądź co bądź szkodnikami musi być zastosowana. Można by było zadać sobie pytanie dlaczego. Przecież chwast nie ma wpływu na uprawę? I tutaj się mylimy, ponieważ zarówno rośliny uprawne, oraz chwasty sąsiadują ze sobą, a co za tym idzie korzystają z tej samej wody czy składników pokarmowych. Chwasty zabierają roślinom, to co jest im niezbędne, a w konsekwencji pozbawiają je wystarczających źródeł do urodzajnego plonu. warto też nadmienić, że potrafią być ogromną przeszkodą podczas zbiorów. Maszyny, które przystosowane są do zbioru danej plantacji np. rzepaku, tudzież innych zbóż nie akceptują chwastów, co jest częstym powodem opóźnień w zbiorach, awarii maszyn lub zanieczyszczeń zbiorów.

Chwasty rosną wszędzie

Chociaż każde pole jest inne nie ma wątpliwości, że chwasty potrafią wyrastać wszędzie. Dbając o uprawy po prostu je niszczymy w najbardziej racjonalny i satysfakcjonujący sposób. Jeśli plantacja jest niewielka, a możliwość manualnego usunięcia chwastów niewykluczona bez problemu możemy poradzić sobie bez preparatów. Natomiast jeśli w grę wchodzą pola o większej płaszczyźnie taki zabieg w ogóle nie ma sensu. Nim usuniemy chwasty dobijając do końca pola jego początek okaże się już zajęty chwastami na nowo. Dlatego środki ochrony roślin są tak istotne w większych uprawach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *