Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

Wilk Napromek wrócił do lasu po długiej rehabilitacji

wilk Napromek
Wilk Napromek - akcja uwolnienia / fot. Rafał Ptaszkiewicz, Nadleśnictwo Miłomłyn
wilk Napromek

Wilk Napromek – akcja uwolnienia / fot. Rafał Ptaszkiewicz, Nadleśnictwo Miłomłyn

Wilk, który kilka miesięcy przebywał w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt wrócił na wolność. Akcja uwolnienia tego nietypowego pacjenta odbyła się 9 marca.

Młody, bo około dwuletni samiec wilka, trafił do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Napromku koło Lubawy ponad trzy miesiące temu.

Skrajnie wycieńczonego basiora (leśnicy nazwali go „Napromek” od nazwy ośrodka) w listopadzie ubiegłego roku znaleźli leśnicy z Nadleśnictwa Miłomłyn. To oni zawieźli zwierzę do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek „leśnego szpitala”. Walka o życie wilka była długa. Okazało się, że drapieżnik cierpi na jedną z chorób wywoływanych przez kleszcze.

– Na szczęście wilk odzyskał siły i mogliśmy go w końcu wypuścić do lasu – cieszy się Lech Serwotka, leśniczy leśnictwa Napromek, który opiekował się wyjątkowym pacjentem.

Basior z miłomłyńskich lasów został wyposażony przez ekspertów ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” w obrożę telemetryczną. Dzięki temu będzie można dokładnie śledzić trasę jego wędrówki.

ADAM PIETRZAK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W OLSZTYNIE
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *