Aktualności

Classic Car Insurance – najkorzystniejsza polisa dla aut zabytkowych

ubezpieczenie - oldtimer- classic car

Jedynie prawdziwi fani motoryzacji zdają sobie sprawę z faktu, jak wiele zabytkowych samochodów porusza się po całym świecie. Niestety, w Polsce auto na tzw. żółtych blachach wciąż jest widokiem rzadkim, gdyż właściciele oldtimerów mają trudności z ubezpieczaniem swoich pojazdów. Zupełnie inaczej wygląda to w Wielkiej Brytanii, gdzie można bez trudu nabyć Classic Car Insurance.

Ochrona skrojona na miarę

Brytyjskie ubezpieczenie komunikacyjne łączy w sobie cechy OC i AC. Classic Car Insurance jest kierowane do właścicieli aut zabytkowych oraz kultowych modeli. Lancaster Insurance dopuszcza ubezpieczenie nawet tych samochodów, które mają jedynie 5 lat, ale pod warunkiem, że są to modele rzadkie i wyprodukowane przez koncerny takie jak Jaguar czy Bentley.

Classic Car Insurance umożliwia ubezpieczenie niemalże każdego auta zabytkowego. Towarzystwo ubezpieczeniowe obejmuje ochroną klasyczne modele Audi, Mercedes, Volskwagen, Mini, Bentley, Aston Martin, Jaguar, Honda, Alfa Romera, Toyota czy Ford. Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje nie tylko w czasie jazdy po drogach publicznych. Auto jest chronione także w czasie zlotów, wystaw oraz podczas wypożyczania go na ślub. Dzięki tak kompleksowemu podejściu, właściciele aut zabytkowych mogą nie tylko cieszyć się posiadaniem oldtimerów, ale i na nich zarabiać.

Polisa oferowana przez Lancaster Insurance zapewnia wypłatę odszkodowania, gdy auto zostanie zniszczone na skutek wypadku bez względu na to, z czyjej winy do niego doszło. Ponadto świadczenie jest wypłacane, gdy dojdzie do awarii auta na skutek zużycia się części eksploatacyjnych. Co ważne, Classic Car Insurance obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, co oznacza, że mogą korzystać z niego nie tylko Brytyjczycy, ale i mieszkańcy Polski oraz innych państw Starego Kontynentu.

Jak zakupić polisę?

Aby zakupić Classic Car Insurance, nie trzeba odwiedzać siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego. Polisę można nabyć online za pomocą specjalnego formularza lub telefonicznie podczas rozmowy z konsultantem. Jeżeli jest się w posiadaniu klasyka wyprodukowanego przez markę niewymienioną jako możliwą do ubezpieczenia, można indywidualnie negocjować warunki umowy z Lancaster Insurance. Składkę na ubezpieczenie uiszcza się jednorazowo w ciągu roku lub z częstotliwością miesięczną. Bez względu na sposób opłacania składki, jej wysokość jest zawsze atrakcyjna przy jednoczesnym szerokim zakresie ochrony ubezpieczeniowej i wysokiej sumie ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *