Aktualności

Klinika Odwykowa MEDOX ma już 5 lat

Alkoholizm jest chorobą wstydliwą. Niewielu ludzi, którzy cierpią z jego powodu przyznaje się do problemu, a jeszcze mniej podejmuje leczenie mające prowadzić do całkowitej abstynencji, która sama w sobie jest stanem nie tylko fizycznym, ale także duchowym i emocjonalnym. Trudno jednak osiągnąć ten stan samemu.

O klinice Medox

Prywatna klinika Medox, założona w 2008 roku przez dwóch lekarzy (internistę i psychiatrę) specjalizuje się w leczeniu alkoholizmu (oraz innych uzależnień), a także powikłań, które są z nim związane, takich jak cukrzyca lub choroby układu sercowo-naczyniowego. Przez pięć lat swojego istnienia klinika pomogła już blisko 3000 osób, wśród których znajdują się przedstawiciele wielu narodów i zawodów, począwszy od prawników, na artystach skończywszy.

W klinice przeprowadza się detoksykację, za którą odpowiedzialny jest Oddział Leczenia Zespołów Abstynencyjnych, z kolei Oddział terapii Uzależnień zajmuje się psychoterapią, bo pamiętać należy, że przyczyny alkoholizmu często tkwią głęboko w uzależnionych, a odkrywając je, można znacząco pomóc w rozwiązaniu problemu. Ponadto, klinika Medox oferuje także leczenie farmakologiczne, fototerapię czy rehabilitację, a w samym procesie przewiduje udział rodziny lub przyjaciół pacjentów. Specjaliści pracujący dla kliniki zwracają wielką uwagę na diagnozę, co pomijane jest w wielu ośrodkach publicznych, a także dbają o odpowiednią dietę leczonych osób..

Położenie

Klinika znajduje się w Modlinie koło Warszawy. Taka lokalizacja zapewnia nie tylko dyskrecję pacjentom, ale także pozytywnie wpływa na ich samopoczucie, tak istotne w całym procesie wychodzenia z nałogów. Klinika Medox oferuje pokoje z łazienkami, sale rekreacyjne typu sauna czy siłownia, a także zakwaterowanie dla rodzin pacjentów. Jest dostosowana również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Najważniejszym z tego, co oferuje klinika jest jednak nadzieja – na to, że można pokonać chorobę alkoholową i wybrać szczęście, rodzinę, a wreszcie – samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *