Aktualności

Stoły z drewna

Fot. trebord.com

Urządzając się w nowym mieszkaniu kupujemy wszelkiego rodzaju meble, ozdoby oraz urządzenia przydatne w codziennym życiu. Szczególną uwagę powinniśmy jednak zwrócić na stół. Pełni on ważną rolę w każdym domu, na całym świecie niezależnie od szerokości i długości geograficznej.

Pozornie jest to zwykły mebel, mówiąc w skrócie – gładka powierzchnia podtrzymywana przez tak zwane „nogi”. Jednak ten element naszego wnętrza ma duże znaczenia, gdyż pełni rozmaite funkcje zarówno praktyczne jak i symboliczne. To właśnie stół jednoczy wszystkich członków rodziny, bądź też lokatorów danego mieszkania. To przy nim będziemy się spotykać, by jeść rozmaite posiłki, a także celebrować ważne wydarzenia. Przy stole będziemy pić kawę z naszymi przyjaciółmi, a także niejednokrotnie pracować i zmagać się z rozwiązaniem wielu spraw. Jaki zatem powinien być ten mebel, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom i pasować do swej wielorakiej funkcji?

Zgodnie z tradycją najbardziej znane i trwałe są stoły drewniane, w szczególności te duże i okrągłe, przy których mogą zasiadać całe, wielopokoleniowe rodziny. Stoły z drewna dodają każdemu wnętrzu tradycyjnego i klasycznego charakteru.

Dziś każdy sklep meblowy oferuje nam setki rodzajów stołów. Możemy dokonać zakupu przez Internet, wybrać mały sklep, bezpośrednio znaleźć producenta albo kupić wymarzony stół w dużym sieciowym hipermarkecie wnętrzarskim. Możemy wybrać nie tylko jego kształt i rozmiar, ale także kolor i materiał z jakiego został wykonany. Ceny stołów są tak samo zróżnicowane jak ich wygląd. Można zdobyć ten wspaniały mebel wydając kilkanaście złotych, albo wręcz przeciwnie, przeznaczyć fortunę, aby zakupić ten jedyny i wymarzony, który ma nam służyć przez lata.

Nie ważne jaki stół wybierzemy – może on być wysoki lub niski, kwadratowy, okrągły lub trójkątny, z jedną nogą lub z czterema, metalowy, szklany lub drewniany, klasyczny lub futurystyczny – ma on być symbolem domu i rodzinnego ogniska. W dzisiejszych czasach wybór mebli jest tak ogromny, że każdy bez najmniejszego problemu może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie nawet bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *